30 Mayıs 2012 Çarşamba

Günün Düşündürdükleri 30 Mayıs 2012


Kişisel gelişim bence insanın kendisi ile tanışma yolculuğudur. Yola çıkarsınız ve sonsuz bir keşif yolculuğu olduğunu görürsünüz. Her eğitim bir durak, her durak ayrı bir tad. Her durakta bir farkındalık kazanırsınız, bakarsınız ki hayatınızda yolunuzu aydınlatacak bir ışık daha yakmışsınız. Yol ilerledikçe ışıklar spot etkisi yapmaya, sizde ışık yoğunluğunda daha fazla haz almaya başlarsınız. Her birinden “bir eğitim aldım hayatım kolaylaştı” diye haykırarak çıkma arzusunu zor yönetirsiniz. Hoşgeldiniz JJJ

Yine böyle bir eğitim deneyimi yaşadım. Kendimle daha çok tanıştım. Kendimi daha çok sevdim. Yine güvenilir dostlar edindim. Yusra’yı spot ışığında gördüm ve “bu eğitime gelerek kendime büyük bir iyilik etmişim” dedim.  Anlatmam, paylaşmam gerek. Nasıl anlatacağımı bilemiyorum. O kadar çok şey yazmak istiyorum ki. Deneyimin yalınlığı ve yoğunluğundan söz etmek, bana tuttuğu ışığı, yaşamıma kattığı yalınlığı paylaşmak ve bunu hakkıyla yapmak istiyorum. (İşte bunu daha önceden tanıdığım mükemmeliyetçi Yusra söyledi J )

Adı Voice Dialogue. Hepimiz, kafamızın içinde durmadan konuşan sesleri tanırız. Birini ençok severiz, en çok onu duyarız, diğerlerini sustururuz, saklarız. Biz bunu yaparız da onların bir kısmı konuşmaya çalışır, bir kısmı pes eder, susar. İşte eğitim onların hepsi ile tanışmayı gerçekleştirebildiğiniz bir kurgu ile onları susturmak yerine, bize ne anlatmaya çalıştıklarını duymamızı sağlıyor.  O ses karmaşasında yaşamaya devam etmenin yolculuğumuzu nasıl etkilediğini farkettim. O farklı sesleri susturmaktan vazgeçince hepsinin benim için orada olduğunu, susturmak için çabalamazsam onlarında illaki konuşmak için debelenmediklerini veya farkettirmeden hayatımı yönetmeye çalışmadıklarını gördüm.  Onları çok sevdim de.  Susturmaz, daha çok tanışırsam beni yönetmek değil yanımda olmaktan keyif alacaklarını anladım.

Çok paylaştım. Herkes çok paylaştı. Ve ehil ellerde bu yolculukların ne kadar çok katkısı olduğunu bir kez daha deneyimledim. Robert Stamboliev’i çok sevdim. Tarzı ve yaklaşımı ile kolaylaştırdı. Hayal ortağım Özlem Sarıoğlu’nun teşekkürü daha büyük. Yüreğini koydu bu işe, hepimize o alanı açtı. Kendi Voice Dialogue deneyimi ile sürecimizin akmasını sağladı. Tanıdığım bütün iç seslerim ile sana kocaman bir teşekkür Özlem’ciğim. Sağolasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder